Yurtiçi Kargo Adres Değişikliği – Yurtiçi Kargo Alıcı İsmi Değiştirme

Yurtiçi kargo adres değişikliği hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Yurtiçi kargo yanlış adres değişikliği işte detaylar.

Son zamanlarda ihtiyaçlarımızdan biri kargo şirketleridir. Kargo şirketlerinden biri olan yurtiçi kargo salgın döneminde müşterisine daha hızlı ve kolay hizmet verebilmek için yatırımlarını ve yeniliklerini hızlandırmış durumdadır.

  • Şikayetvar uygulaması tarafından hazırlanan müşteri deneyimi anketine göre müşteri deneyim puanı en yüksek kargo firması olarak seçildi.
  • Kontrol Sende uygulamasıyla müşterilerinin kargolarını canlı bir şekilde takip etme iade etme, teslimat seçeneklerini değiştirme işlemlerini ve adres değişikliği yapma seçeneklerini kullanma imkânı vererek sektörün de başarılı bir projeye imza attı.
  • Yurtiçi kargo takip sitesine bireysel üye girişi yaparak giriş yaparak ayarlar seçeneğine tıklayınız ve tanımlar başlığı altında yer alan alıcı ekle düzenle kısmından kolay bir şekilde alıcı adresi ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Yanlış Adres Değişikliği

Yurtiçi kargo yanlış adres değişikliği, yanlış adres değişikliği gibi durumlarla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk işlem Yurtiçi kargo müşteri hizmetlerini arayarak adres değişikliği yaptırmak olacaktır. Bu işlemler biraz zordur ve uğraş istemektedir. Bunun yanı sıra Yurtiçi kargo web sitesine üye olarak orada bulunan ayarlar seçeneğinden alıcı ekle düzenle kısmına gelerek alıcı adresini değiştirebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Şubeden Teslim Alma – Kargo Yoldayken Adres Değişikliği

Yurtiçi kargo şubeden teslim alma, kargolarınızı hafta içi akşam saat 18:00 cumartesi günleri ise saat, 17:00 ‘ ye kadar teslim edebilirsiniz.

  • Kargonuzun ağırlığını ve ölçümleri gerçekleştirildikten sonra düzenlenen faturanın bir kopyasını da size veriyorlar.
  • Kargonuzu alıcının evine teslim edilmesini istiyorsanız kargo görevlisine kimliğinizi göstermeniz karşılığında kargonuzu alıcıya teslim eder.
  • Görevli evde kimse yoksa Kargo İhbar Notu bırakır. Ve kargonuzu şubeye geri getirir.
  • Alıcı veya alıcının başka tanıdığı üç gün içinde kargoyu alması gerekmektedir.
  •  Dilerseniz kargonun alıcının evine ya da en yakın şubeye teslim edilmesini isteyebilirsiniz.
  • Ya da “Alo Gönderiniz Var “seçeneğinden yararlanarak alıcının gelip şubeden alması için telefonla bilgilendirilmesini isteyebilirsiniz.
Yurtiçi Kargo Alıcı İsmi Değiştirme
Yurtiçi Kargo Alıcı İsmi Değiştirme

Yurtiçi Kargo Alıcı İsmi Değiştirme

Yurtiçi kargo alıcı ismi değiştirme, birçok kargo firmalarında da olduğu gibi Yurtiçi kargoda da taşıma işlemlerinde alıcı ve satıcı bilgilerini doğru almak ister. Ürünün iade edilmesinde ya da teslimatta sorun yaşanmaması hızlıca teslimatın yapılabilmesi için alıcı bilgilerini doğru vermesi çok önemlidir.

Son zamanda yapılan düzenlemeler ile kargolar göndericiden T.C. numarası ve telefon numarası gibi bilgileri alarak alıcının bilgilerinde sorun çıkması halinde düzeltme konusunda dikkatli olmasını isteyebilirler.

Gönderilen ürünler gönderilen kişiye teslim edilene kadar bütün sorumluluk gönderene aittir. Kargoya alıcı isminin yanlış yazılması halinde problemin çözülmesi için göndericiye ulaşılması gerekmektedir. Eğer gönderen kişiye ulaşılamıyorsa ve alıcıyı da göndereni tanımıyorsa teslimat gönderici şubeye geri yollanır. Kargo teslimatı maalesef yapılmaz. Gönderici şubede de bir süre bekletildikten sonra unutulan kargolar gönderene geri gönderilir.

Kargo adresi değiştirilebilir mi?

Kargonuzu şebeye teslim ettikten sonra şubeden sevk aracına yüklenene kadar istediğiniz değişikliği yapma hakkınız vardır. Tabiri caizse “ok yaydan çıktıktan” sonra adres değişikliği yapılamamaktadır.

Kargo yanlış adrese giderse ne olur?

Kargoyu gönderdiğiniz yanlış adresteki kişi uyuşmayan bilgilerden dolayı kargoyu teslim alamayacaktır. Kargonuz şubeye teslim edilmek üzere geri gelecektir.

Yurtiçi Kargo Aynı Gün Teslim Ücreti

Yurtiçi Kargo Kargo Sorgulama

Şimdi, Kargo Sorgula
Başa dön tuşu
Kapalı