PTT Kargo Cumartesi Pazar Dağıtım Yapıyor Mu (Dağıtım Günleri ve Saatleri)

PTT Kargo cumartesi dağıtım saatleri ve PTT kargo dağıtım günleri hakkında güncel bilgiler sunuyoruz. Ptt kargo cumartesi çalışıyor mu, gelin birlikte inceleyelim.

PTT kargo pazar günleri dağıtım yapıyor mu, sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Pandemi dönemi ile birlikte online alışveriş ve kargo sisteminin önemi arttı. Bu nedenle kargo firmaları geçmişe nazaran daha kapsamlı şekilde hizmet sunuyor.

PTT kargo, özel kargo şirketlerine göre daha uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. Bu nedenle ülkemizdeki en yaygın kullanılan kargo şirketi konumunda bulunmaktadır. PTT kargo çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonunda farklılık göstermektedir. PTT kargo Pazar günleri hizmet vermemektedir. Kargo dağıtımı yapılmadığı gibi şubeler üzerinden de kargo teslimatı gerçekleştirilmez.

PTT Kurye takip işlemlerinizi buradan sürdürebilirsiniz.

PTT Kargo Pazar Günü Dağıtım Yapıyor Mu

PTT Kargo Pazar Günü Dağıtım Yapıyor Mu

PTT kargo pazar günü dağıtım yapıyor mu, sorusunun yanıtı kargo teslimatını bekleyen vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. PTT kargo Pazar günleri dağıtım yapmamaktadır. Aynı zamanda PTT şubeleri de Pazar günleri kapalıdır.

PTT Kargo Hafta Sonu Açık Mı

PTT kargo hafta sonu açık mı, sorusunun yanıtı hayıdır. Kamu kurumu statüsünde bulunduğu için hafta sonları çalışma saatleri sınırlı tutulmuştur. Bazı bölgelerde Cumartesi günleri öğlen saatlerine kadar hizmet verilmektedir. Lakin, PTT kargo hafta sonu dağıtımı yapılmaz. Kargo şubeye teslim edilmiş olsa bile teslimatı hafta içi gerçekleştirilir.

PTT Kargo Cumartesi Dağıtım Saatleri

PTT Kargo Cumartesi Dağıtım Saatleri

PTT kargo cumartesi dağıtım saatleri bölgelere farklılık gösterebilmektedir. PTT kargo Cumartesi günleri öğlen saat 13:30’a kadar hizmet vermektedir. Şubeler açık olduğu için kargo sahibi teslimatını elden alabilir. Bazı bölgelerde dağıtım işlemi gerçekleştirilmez. Uzun mesafeli kargo teslimat işlemleri Cumartesi günleri yapılmamaktadır. Kısa mesafeli alanlara hızlı kargo teslimatı yapılmaktadır.

Hafta GünleriÇalışma Saati
Hafta içi09.00 – 17.30
Hafta Sonu (Cumartesi)09-00 – 14.00
PTT Kargo Çalışma Saatleri

*Cumartesi günleri hizmet saat 13:30’a kadar sınırlandırılmıştır. Dağıtım işlemi hızlı kargo seçeneği için geçerli olmaktadır. Hafta sonu şubeye teslim edilen kargoların dağıtımı ilk iş günü gerçekleştirilir.

PTT Kargo Hafta Sonu Çalışma Saatleri

PTT kargo hafta sonu çalışma saatleri sadece Cumartesi günlerini kapsamaktadır. Yarı zamanlı olarak gerçekleştirilen çalışma sistemi saat 09:00 ile 13:30 arasında geçerlidir. Pazar günleri kargo teslimatı ve kargo işlemleri gerçekleştirilmez.

Cumartesi günü PTT şubesine kargo teslimatında bulunan bir kişinin işlemi Pazartesi gününe aktarılır. Teslim alınan kargo şubede bekletilerek gönderim işlemi ilk iş gününde yapılır. Bu nedenle kargo göndermek isteyen vatandaşların hafta içini tercih etmesi tavsiye edilmektedir.

Pazar günü kargo dağıtımı var mı?

Yalnızca market alışveriş siparişleri harici dağıtım yapan kargo şirketleri ve PTT kargo pazar günleri çalışmamaktadır.

PTT kargo kaç gün içinde teslim eder?

Gönderilen kargonun hangi şehirden hangi şehire teslim edileceği teslim süresini etkilemektedir. Teslimat süreci maximum 2 ile 3 iş günü arasında farklılık göstermektedir.

PTT Kargo Takip ve Kargom Nerede

PTT Kargo Takip Numarası Öğrenme

PTT Kargo Cumartesi Açık Mı

Şimdi, Kargo Sorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı