Cihet Hazırlama Listesine Eklendi Kargo Ne Zaman Gelir?

PTT Kargosu tercih edilen bir kargodur. Kargolarınızın takibini web sitesi üzerinden takip etme şansınız vardır. Teknolojinin gelişmesiyle kargo işlerinizi artık daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Web sitesi üzerinden kargonuzun ne zaman ve nerede olduğunu kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Kargolarınızın takibine bakarken cihet hazırlama listesine eklendi cümlesiyle karşı karşıya gelebilirsiniz. Peki bu cümle ne anlama gelmektedir?

PTT kargo şirketinde gönderinizin durumunu takip etmek için sorgulama yaptığınız zaman karşınıza bir yazı gelebilir. Bu yazı ne anlama geldiğine gelin beraber bakalım.

  • PTT kargo cihet hazırlama listesi demek, gönderinizin kargo teslim yapacak kişi tarafından bir sonraki güne eklenmesi demektir. Kısaca kargonuzu dağıtıcı bir sonraki gün teslim edecektir demektir.

PTT cihet ne demek

PTT kargo ile gönderiniz teslim alabilir ya da gönderinizi teslim edebilirsiniz. Ülkemizde tercih edilen bir kargo şirketi olan PTT kargoda takip sistemiyle kargolarınızı takip edebilirsiniz. Takip sisteminde karşınıza cihet no kavramı çıkacaktır. Bu kavram ne anlama gelir ve neye göre işlem yapmanız gerektiğini sizlere kısaca bahsedeceğiz.

  • Cihet kelimesinin Türkçe karşılığı yön anlamına gelmektedir. PTT kargosunda ise cihet demek dağıtıcı anlamına gelmektedir.

PTT kargosuna teslim edilen gönderinizi takip etmek için PTT takip sitesine giriş yapmanız gerekir. Takip sisteminde karşınıza “Cihet No” çıkacaktır. Bu kavram dağıtıcının numarasıdır. Dağıtıcının numarasının verilmesin de sebep olan etken gönderinizin kimde olduğunu kolay bir şekilde görmenizi sağlamaktadır.

Cihet hazırlama listesine eklenen kargo ne zaman gelir

PTT kargosunda olan gönderilerinizi ptt kargo takip sisteminden yararlanarak kolayca takip edebilirsiniz. Ptt kargo takip sisteminde karşınıza hazırlama listesine eklendi cümlesiyle karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu cümle şu anlama gelmektedir; gönderinizin kargo teslim yapacak kişi tarafından bir sonraki güne eklenmesidir.

  • Ptt kargo sisteminde cihet hazırlama listesine eklendi yazısı karşınıza çıkıyorsa kargonuz sizlere 1 gün sonra teslim edileceğinin bir göstergesidir. En geç 1 gün içerisinde kargonuzun teslim edilir.

Cihet hazırlama listesine eklenen kargo şubeden alınır mı

PTT kargosu hızlı ve güvenilir bir kargo şirketidir. Çoğu kişi PTT kargo ile gönderilerini teslim ederler. Teslim alacağınız gönderilerinizi sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Ptt kargosunda cihet hazırlama listesine eklendi kelimesiyle sıklıkla karşı karşıya gelirsiniz. Cihet kelimesi dağıtıcı anlamına gelmektedir. Bu cümle ile karşılaştıysanız 1 gün sonra kargonuz sizlere teslim edilecektir.

  • Cihet hazırlama listesine eklendi cümlesiyle karşılaştıysanız ve kargonuzu teslim almak istiyorsanız şubeye giderek gönderinizi alabilirsiniz. Listeye eklendi demek kargolarınızın dağıtıma çıktığı anlamına gelmez. Kargolarınız dağıtıma çıkarsa o zaman şubeye giderek teslim alamazsınız. Fakat listeye eklendiyse şubeye giderek kargonuzu alabilirsiniz.

Dağıtıcıya verildi ne demek

Pandemi ile internetten alışverişin çoğaldığı bu sıralar da kargo şirketleri önemli bir konumdadır. Kargo şirketlerinin hepsinde takip sistemi vardır. Kargolarınızı ve gönderilerinizi internet sayesinde takip etme imkânı bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken takip sistemine girerek gönderi numaranızı yazmanız yeterli olacaktır.

  • Gönderinizi takip etmek istediğinizde karşınıza dağıtıcıya verildi ifadesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu kelime dağıtıcının o gün içerisinde veya diğer gün gönderinizi teslim edeceği anlamına gelmektedir.

PTT Kargo takip işlemleri hızlı görebilmek için; kargo-takip.org/ptt-kargo-takip/ adresine tıklayın.

Kargo Çalışma Saatleri Öğle Arası – PTT kargo çalışma saatleri 2022

PTT Kargo Ne Zaman Açık – PTT kargo hafta sonu çalışma saatleri 2022

PTT Gönderi Takip 2022

PTT Kargo Takip ve Kargom Nerede?

PTT Kargo Takip Telefon Numarası

Şimdi, Kargo Sorgula

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı