Amazon Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Amazon Kargo Takip hızlı sorgulama nasıl yapılır ve Amazon kargom nerede gibi sorularınıza detaylı cevaplandırdık.

Amazon Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde yüzlerce ülkeden satıcı ve alıcıların ortaklaşa buluşma noktası olan Amazon, en eski ve köklü online satış platformudur. Ülkemizden de satıcıların ilan bırakabildiği, online mağazalarda satışları yapabildiği bu sitede, müşteriler de satın alma işlemlerini yaparlar. Uygun fiyatlar, doğrudan temin nedeniyle oluşmaktadır. Çeşitlilik olarak da inanılmaz olan sistemde alışveriş uluslararası şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle en büyük sıkıntı Amazon kargo takibi konusunda yaşanır. Uzun süren kargo işlemleri, yurt dışı ve ülkemizdeki kargo firmalarından karşılanmaktadır.

Bu aşamada, kargonuzun takibi yapmak adına, detaylı bilgilere https://www.amazon.com.tr/gp/help/customer/display.html?nodeId=201910530 adresinden ulaşabilirsiniz. Bu alanda: “Kargo takibi mi yapmak istiyorsunuz? Kargo takip bilgileri ve sipariş detayları için tıklayın” şeklinde bir buton göreceksiniz. Hesabınıza giriş yaparak, anında siparişlerinizin kargo, gönderi ve teslim durumlarını görebilirsiniz. Alacağınız takip numarasıyla, ikinci aşamaya geçebilirsiniz.

Amazon Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Amazon MNG Kargo Takip

Her yabancı satış sitesi, her ülke için bir ya da birkaç firmayla dağıtım anlaşması yapar. Amazon Türkiye’de dağıtımlarını MNG Kargo aracılığı ile yapmaktadır. Bu şekilde bir anlaşması vardır. Amazon MNG Kargo takip için yukarıda belirtilen işlemleri yaparak, öncelikle kargo takip numarasına ulaşmanız gerekir. Bu numarayı elde ettikten sonra, aktif bir şekilde ülkeye gelen kargonuzun durumunu kontrol edebilirsiniz.

MNG Kargo Takip, Kargom Nerede?

Burada dikkat etmeniz gereken konu, ülkemize gelmeyen kargolar için uyarı ekranı alacağınızdır. Henüz MNG’ye ulaşmayan kargoların bilgilerini doğal olarak göremeyeceksiniz. Bu süreç 4 gün ile 10 gün sürebilir. Kargonun geleceği yeri de dikkate alarak, sürecin tamamlanmasını bekleyebilirsiniz. Zaten ülkeye gelen ürün, direk MNG dağıtım ana merkezine ulaşarak, sisteme tanımlanır. Bu şekilde anlık olarak gönderinizi takip edebilirsiniz.

Amazon Kargo Takip Numarası Yok Ne Yapayım?

İlginç bir şekilde Amazon siparişlerinin bazılarında kargo takip numarası olmayabiliyor. Bunu firma da kabul etmektedir. Bazı büyük gönderiler, ambar ya da farklı şekilde gönderi yapıldığı için standart dışı bir uygulama söz konusu olmaktadır.

Amazon sipariş takip numarası olmadığı durumlarda, satıcıya sistem üzerinden direk mesaj atabilir, gönderinin ne şekilde yapıldığınız, nasıl takip edileceğiniz öğrenme şansınız var. Büyük boy kargo parçalarının sisteme düşmemesi Amazon tarafından da doğal bir durum olarak karşılanmaktadır. Bu nedenle beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey görünmüyordur.Şimdi, Kargo Sorgula

4 Şikayet Var

  1. Amazon’dan satın aldığım WWETA0007029604YQ numaralı kargomun bu güm teslim edilmesi gerekiyordu. Dağıtıcı firmayı bilmediğim için manuel olarak araştıramıyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  2. Yaklaşık 2 ay önce ısmarladıgimiz akıllı saat hala elimize geçmediği için iptal ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı