Amazon Kargo Takip Nasıl Yapılır? (Hangi Kargo ile Çalışıyor)

Amazon Kargo Takip hızlı sorgulama nasıl yapılır ve Amazon kargom nerede gibi sorularınıza detaylı cevaplandırdık.

Amazon, en eski ve köklü online satış platformudur. Ülkemizden de satıcıların ilan bırakabildiği, online mağazalarda satışları yapabildiği bu sitede, müşteriler de satın alma işlemlerini yaparlar. Uygun fiyatlar, doğrudan temin nedeniyle oluşmaktadır. Bu nedenle en büyük sıkıntı Amazon kargo takibi konusunda yaşanır. Uzun süren kargo işlemleri, yurt dışı ve ülkemizdeki kargo firmalarından karşılanmaktadır.

Bu aşamada, kargonuzun takibi yapmak adına, detaylı bilgilere amazon.com.tr/gp/help/customer/display.html?nodeId=201910530 adresinden ulaşabilirsiniz. Bu alanda: “Kargo takibi mi yapmak istiyorsunuz? Kargo takip bilgileri ve sipariş detayları için tıklayın” şeklinde bir buton göreceksiniz. Hesabınıza giriş yaparak, anında siparişlerinizin kargo, gönderi ve teslim durumlarını görebilirsiniz. Alacağınız takip numarasıyla, ikinci aşamaya geçebilirsiniz.

Amazon Kargo takip etmek için:

  1. Siparişlerim’e gidin.
  2. Takip etmek istediğiniz siparişe gidin.
  3. Siparişin yanındaki Kargo Takibi düğmesine tıklayın.

Amazon MNG Kargo Takip

Amazon Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Her yabancı satış sitesi, her ülke için bir ya da birkaç firmayla dağıtım anlaşması yapar. Amazon Prime dağıtımlarını Kolay Gelsin Kargo ve MNG Kargo aracılığı ile yapmaktadır. Bu şekilde bir anlaşması vardır. Amazon MNG Kargo takip için yukarıda belirtilen işlemleri yaparak, öncelikle kargo takip numarasına ulaşmanız gerekir. Bu numarayı elde ettikten sonra, aktif bir şekilde ülkeye gelen kargonuzun durumunu kontrol edebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken konu, ülkemize gelmeyen kargolar için uyarı ekranı alacağınızdır. Henüz MNG’ye ulaşmayan kargoların bilgilerini doğal olarak göremeyeceksiniz. Bu süreç 4 gün ile 10 gün sürebilir. Kargonun geleceği yeri de dikkate alarak, sürecin tamamlanmasını bekleyebilirsiniz. Zaten ülkeye gelen ürün, direk MNG dağıtım ana merkezine ulaşarak, sisteme tanımlanır. Bu şekilde anlık olarak gönderinizi takip edebilirsiniz.

Amazon Kargo Takip Numarası Yok Ne Yapayım?

İlginç bir şekilde Amazon siparişlerinin bazılarında kargo takip numarası olmayabiliyor. Bunu firma da kabul etmektedir. Bazı büyük gönderiler, ambar ya da farklı şekilde gönderi yapıldığı için standart dışı bir uygulama söz konusu olmaktadır.

Amazon sipariş takip numarası olmadığı durumlarda, satıcıya sistem üzerinden direk mesaj atabilir, gönderinin ne şekilde yapıldığınız, nasıl takip edileceğiniz öğrenme şansınız var. Büyük boy kargo parçalarının sisteme düşmemesi Amazon tarafından da doğal bir durum olarak karşılanmaktadır. Bu nedenle beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey görünmüyordur.

S.S.S

Amazon kargom gelmedi ne yapmalıyım?

Amazon kargonuz tarafınıza ulaşmadıysa kargo takip numaranız ile kargonuzu kontrol edebilirsiniz. Kargonuz dağıtıma çıkmasına rağmen size ulaştırılmadıysa ertesi gün tarafınıza iletilecektir. Kargonuz size ulaştırılmadıysa müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekir.

Amazon kargo takibi nasıl yapılır?

Amazon kargo takibi doğrudan Amazon uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. Siparişlerim bölümünde yer alan siparişinize tıklamalı ve siparişiniz içinde yer alan kargo takibi bölümüne gitmelisiniz.

Amazon hangi kargo firması ile çalışıyor?

Amazon standart teslimatlarda MNG Kargo, Kolay Gelsin ve Aras Kargo ile hizmet vermektedir. Amazon’un kendi dağıtım ağı da bulunmaktadır. Amazon tarafından gönderilen ürünlerin sipariş takibini kargo firmasına başvurmadan Amazon siparişlerim bölümünden yapabilirsiniz.

Amazon Germany sipariş kaç günde gelir?

Amazon Germany tarafından gönderilen siparişler maksimum 10 gün içinde teslim edilmektedir. Siparişin teslimatına ilişkin süreç ürünün nereye gönderileceğine göre de değişmektedir. Yaklaşık 5 iş günü içinde siparişlerin teslim edildiği biliniyor.

Şimdi, Kargo Sorgula

4 Şikayet Var

  1. Amazon’dan satın aldığım WWETA0007029604YQ numaralı kargomun bu güm teslim edilmesi gerekiyordu. Dağıtıcı firmayı bilmediğim için manuel olarak araştıramıyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  2. Yaklaşık 2 ay önce ısmarladıgimiz akıllı saat hala elimize geçmediği için iptal ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı