Kargoya Alkol Verilir Mi – Kargoya Neler Verilmez

Kargoya alkol verilir mi ve kargoyla viski gönderme yapılabilir mi, bilgilendiriyoruz. MNG Kargo alkol ve Ptt kargo ile alkol gönderme mümkün müdür, gelin birlikte inceleyelim.

Kargo firmaları, taşımacılık işlemleri belirli kıstaslarda yaparlar. Gönderilerin güvenliğini sağlamak, yasal mevzuata uymak amacı ile gönderilerin ne olduğunu, gönderene sormak, beyan almak, gerekirse kontrol etmek hakkında sahiptirler.

Bu nedenle sıkça sorulan kargoya alkol verilir mi sorusunun da yanıtını verebiliriz. Kargo firmaları, yanıcı, yakıcı, patlayıcı ve akıcı maddeleri kesinlikle kargoya almazlar. Bu tarz ürünler, sadece kendileri zarar görmekle kalmayıp, diğer gönderilerin de hasar almasına, zarar görerek tahrip olmasına neden olabilir. Bu nedenle gönderici, ne kadar iyi paketlerse paketlesin, alkol ve benzeri yanıcı, sıvı maddelerin taşınması hizmeti sağlanmayacaktır.

Kargoyla Viski Gönderme

Kargoyla viski gönderme yapılabilir mi sorusu sıkça sorulmaktadır. PTT kargo ile alkol gönderme ve Yurtiçi Kargo alkol gönderimi yapılmamaktadır. Örnek gösterdiğimiz kargo taşımacılık şirketlerinin yanı sıra diğer kargo firmalarınında alkol gönderimi olmadığını sizlere bildirmek yanlış olmaz.

Kargoyla viski göndermek isteyenlere önereceğimiz herhangi bir yol yoktur.

MNG Kargo Alkol

MNG Kargo alkol gönderimi yapılabilir mi, gelin birlikte kurallar dahilinde inceleyelim. Kargo şirketlerinin genelde kırılan dölüken ve akacak olan ürünlerin taşımacılığını direkt olarak red ettiği bilinmektedir.

MNG Kargo alkol göndermek için yine bahettiğimiz gibi uygun bir firma değildir.


Daha fazla ilgili içerik;


Kargoya Neler Verilmez

Kargo firmaları, her gün binlerce gönderinin sorumluluğu ile hareket ederler. Bu nedenle, aldıkları kargoların, sorun çıkarmasını, güçlük yaşatmasını istemezler. Taşınamayacak kadar ağır ürünler, yanıcı ya da yakıcı maddeler, patlayıcı malzemeler, sıvı, akışkan maddeler kesinlikle gönderi olarak kabul edilemezler.

Tüm kargo firmaları, kargo taşıma kuralları içinde; kargoya neler verilmez adında bir başlık kullanarak, bunları açık ve net olarak belirtirler. Bu tarz ürünlerin alınması, ciddi zararlara neden olabileceği gibi bazen yasal sorunların da yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle göndericilerin de kurallara uyması gerekmektedir.

Kargolar Ne Alır, Ne Almaz

Kargolar, gönderilerin türünü, ağırlığını ve ebatlarını bilgilendiren standartlar sahiptirler. Çok büyük yükler, insanların taşıyamayacağı ağırlıkta olan ürünler ya da kanunen yasak olan ürünleri taşıma için almazlar. Peki, kargolar ne alır, neleri almak nasıl öğrenebilirsiniz?

Kargo şubesine gittiğinizde temsilcinizden bilgi alabileceğiniz gibi, kargo gönderi kurallarının yazılı olduğu broşürlere de ulaşarak, dikkatli şekilde inceleyebilirsiniz. Genel anlamda, sıvı, yanıcı, yakıcı, patlayıcı malzemeler, yasal olarak taşınmasına izin verilmeyen (silah, uyuşturucu v.b.) ürünlerin kargoya teslim edilmesi mümkün değildir. Kargo firması, ürün tesliminde göndericiden, ürün ile ilgili beyan ister. Bu beyan inandırıcı olmaz ve şüpheli bulunursa, şube yetkilisi, kargonun açılarak incelenmesini talep etme hakkında sahiptir.

Şimdi, Kargo Sorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı