Kargoda Gelen Kargo Kaç Gün Bekler

Kargoda gelen kargo kaç gün bekler hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Sürat kargoda gelen kargo kaç gün bekler ve PTT kargo alınmazsa ne olur işte detaylar.

Herhangi bir sorundan dolayı kargomuzu alamadığımızda kargo şubede kaç gün bekler? Ülkemizde birçok kargo firması bulunduğundan dolayı her firmanın kendine göre sistemi vardır. Ama genelde alıcıya ulaşmadan şubeye geri gelen kargo 3 iş günü alıcının veya alıcı yetkilisinin gelip alması için bekletilir.  Bekletilen kargonun teslim alınmaması halinde gönderilen şubeye geri teslim edilir. Ve teslimatınız geri yollanır. Paranız geri yatırılır.

Sürat Kargoda Gelen Kargo Kaç Gün Bekler

Sürat kargoda gelen kargo kaç gün bekler, adreste kimsenin bulunmamasıyla kurye kapıya kargo ihbar notu bırakarak kargoyu şubeye geri getirir.

  • Alıcının kargoyu 3 iş gününde kargoyu teslim almamasıyla kargo gönderilen şubeye geri gönderilir. Fakat Kargo göndericiden veya alıcıdan herhangi bir talimat alırsa istenilen süreye kadar bekletilebilir.

Bunun için şubenin numarasını arayarak çalışan arkadaşlarla irtibata geçmek yeterlidir.

PTT Kargo Alınmazsa Ne Olur

PTT kargo alınmazsa ne olur, alıcısına ulaşılmayan kargolar teslimat şubesine geri gönderilmektedir. Alıcıdan ya da göndericiden bir bilgi gelmediği takdirde kargo şubede 3 gün bekletilmektedir. 3 iş günü sonunda alıcıdan ya da göndericiden herhangi bir bilgi gelmezse kargo göndericiye geri gönderilir.

  • Yani PTT şubelerine gelmiş olan kargolar alıcısı tarafından alınmazsa gönderilen kargolar gönderen kişiye iade edilmektedir. Bazı kargolarda PTT şubeleri tarafından belirlenmiş bazı bekleme süreleri vardır. Bu bekleme süresi bitince gönderen kişiye sürenin bittiği mesajı gönderilir. Ve ürün göndericiye geri teslim edilir. Tabi bu bekleme süreleri kargoya göre değişmektedir. Bu bekleme sürelerini şöyle sıralayalım.
  • Ödemesi zorunlu bulunan kargolar ve ödeme şartı olan hizmetler 15 gün,
  • Kargo, posta kargosu, APS kurye 10 gün,
  • Yurt dışı koli 20 gün,
  • Yurtdışı APG, Yurtdışına kayıtlı olan mektup 7 gün,
  • Kayıtlı olan diğer kargolar 10 gün,
  • Faks 24 saat,
  • Telgraf 48 saat,
  • Adınıza gelen para havale, 2 ay bekletilmektedir.

Bu süreler sonunda teslimat geri gelen şubeye gider.

Yurtiçi Kargo Şubede Kaç Gün Bekler

Yurtiçi kargo şubede kaç gün bekler, alıcısına ulaşılmayan kargolar teslim şubesinde 3 gün bekletilir. Eğer alıcı kargosunu gelip almazsa göndericiden bekletilmesi için ya da geri iade edilmesi için yazılı talimat istenir. Yazılı talimata göre gerekilen işlem yapılır.

MNG Kargoda Gelen Kargo Kaç Gün Bekler
MNG Kargoda Gelen Kargo Kaç Gün Bekler

MNG Kargoda Gelen Kargo Kaç Gün Bekler

MNG kargoda gelen kargo kaç gün bekler, MNG kargoda teslim edilecek kargolar kimlik numarası belirtilmesi karşılığında alıcısına fatura da bildirilen adresine kurye tarafından teslim edilir. Adreste alıcının bulunmaması durumunda kargonun adrese getirildiğine dair kurye kapıya bir kargo ihbar notu bırakır. Kargo şubeye geri gelir. Şubeye gelen kargonun alıcı tarafından 3 iş günü içinde alınması beklenir. Alınmayan kargo göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine geri verilir. Ve teslimatınız geri iade olmuş olur.

Alınmayan Kargo Kaç Gün Bekler Aras

Alınmayan kargo kaç gün bekler aras, alıcı tarafından teslim alınmayan kargolar, alıcıdan hiçbir talimat gelmediği takdirde 3 gün şubede bekletildikten sonra çıkış şubesine geri iade edilir.

Kargo Saat Kaçta Açılıyor

Kargolar Kaça Kadar Dağıtım Yapıyor

Yurtiçi Kargo Adres Değişikliği

Adıma Kargo Var Mı İsimden Sorgulama

Şimdi, Kargo Sorgula
Başa dön tuşu
Kapalı