Kargoya Adres Nasıl Yazılır?

Her türlü kargo gönderileri, belli bir standarda bağlıdır. Bu standartlar; gönderici ve alıcının sorun yaşamaması, kargo şirketinin de sorunsuz bir şekilde, gönderiyi teslim edebilmesi için hazırlanmıştır.

Kargoya Adres Nasıl Yazılır?

İnternet alışverişi yapan bir alıcı, kargoya adres nasıl yazılır bilmek zorundadır. Açık adresi, varsa detaylı tarif yapabilir. Bu şekilde kargonun teslim süresi kısalır ve sorunsuz olarak, gönderiler adrese telim edilir. Satıcı, alıcının verdiği adresi, tüm detayları ile belirttiği şekilde, gönderinin üzerine okunaklı olarak yazmak ve bunu kargo şirketine teslim etmekle yükümlüdür.

Kargo Adresi Yanlış Yazılırsa Ne Olur?

Alıcının adresi doğru vermesi, sorunsuz bir taşıma için önemlidir. Burada adresin eksik, hatalı ya da yanlış verilmesinden, satıcı da, kargo firması da sorumlu tutulamaz. Eğer kargo adresi yanlış yazılırsa ve sonrasında bu durum fark edilirse; alıcı, satıcı ile iletişime kurarak, adresin sehven hatalı verildiğini, düzeltmek istediğini, iletişim kanallarından bildirebilir. Gönderi üzerinde yazılı olan adres ve alıcı bilgilerinin düzenleme yetkisi sadece gönderici (satıcı) tarafından yapılabilir. Yani, alıcı adres bilgilerinin düzenlenmesi ya da değiştirilmesi için kargo şirketine direktif veremez. Kargo üzerindeki tüm yetkiler, satıcıya aittir.

Kargo Alıcı Bilgileri Nasıl Düzeltilir?

Kargo gönderilerinde hatalar ya da koşulların değişmesi ile alıcı bilgilerinde düzeltmeye gidilebilir. Bunun için kargonun teslim edilmemiş ya da satıcıya (gönderene) iade edilmemiş olması gerekmektedir. Bu durumda kargo alıcı bilgilerini düzelme yetkisi, gönderici şubeye ve dolayısı ile gönderiyi yapan satıcıya aittir. Ürün hala ona aittir ve üzerinde tasarruf yetkisi de ondadır. Bu durumda, alıcı; ürünleri satın aldığı yer ile iletişime geçmek zorundadır. Yazılı olarak müşteri hizmetleri ya da mail yolu ile aldığı ürünün teslim bilgilerinin değiştirilmesini talep edebilir. Bu talep üzerine, kargo firması ile iletişim kuran satıcı (gönderici) kargonun alıcı bilgilerinin düzenlenmesini yazılı şekilde talep ederek düzenleme yapma hakkını kullanabilir.Şimdi, Kargo Sorgula

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı