Aras Kargo Geri iade Saatleri – Trendyol iade

Aras kargo geri iade saatleri hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aras Kargo değişim nasıl yapılır işte detayları.

Aras Kargo geri iade saatleri için belirli sınırlamalar getirdi. Kargoyu geri iade etmek isteyen müşterilerin en geç saat 12:00’a teslimatı gerçekleştirmeleri gerekiyor. Aksi takdirde kargo teslimatı bir sonraki güne aksıyor.

Aras kargo müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için kargoları ‘’adresinizden alıyoruz’’ uygulamasını başlattı. İnternet sitesi aracılığı ile kuryeyi adresinize çağırarak kargonuzu teslim edebilirsiniz. Lakin, adresten alıyoruz uygulamasının kullanılması halinde ek ücret talep edilmektedir. Kurye çağırma işlemi 15:30’a kadar yapılmaktadır.

Aras Kargo değişim nasıl yapılır

Aras Kargo değişim nasıl yapılır sorusunun yanıtı da iade süreci ile benzer özellikler taşımaktadır. Aras kargo hafta içleri 08:30 ile 18:30 saatleri arasında çalışmaktadır. Cumartesi günleri ise 08:30 ile 13:00’a kadar hizmet verilmektedir. Aras kargo değişim işlemi için en yakın şubeyi ziyaret edebilirsiniz.

Şubelerdeki değişim işlemleri öğlen 12:00’a kadar gerçekleştirilmektedir. Değişim saatinin geçmesi halinde ise kargo bir sonraki gün geri gönderilir. Ayrıca, adresinize kurye çağırarak da değişim yapma imkanı sunulmaktadır. Cumartesi günleri saat 12:00’den sonra kurye çağırma hizmeti verilmez.

Aras Kargo Trendyol iade saatleriİ
Aras Kargo Trendyol iade saatleriİ

Aras Kargo Trendyol iade saatleri

Aras Kargo Trendyol iade saatleri şehirden şehire farklılık gösterebilir. Aras kargo diğer kargo süreçlerinde olduğu gibi Trendyol ürünleri için en geç saat 12:00’a kadar iade almaktadır. Lakin, bazı büyük şehirlerde mesai saatinin sona ermesine kadar kargo iadesi yapılmasına imkan tanınıyor.

Trendyol firmasının geri iade edilecek ürünlerin kargo ücretleri müşteriden kesilmektedir. Lakin, ücretsiz kargo seçeneği ile gönderilen kargoların iade sürecinde müşterilerin ücret ödememesi gerekmektedir.

 ‘Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamında müşteriler iade edecekleri kargo için ücret ödememe hakkına sahip bulunmaktadır.

Kargo şirketlerinin müşteriden ücret talep etmesi halinde tüketici heyetine başvurulması gerekmektedir.

  • Müşteri, 7 iş günü içerisinde hiçbir gerekçe göstermeden kargo iadesinde bulunabilir. Cezai şart zorunluluğu bulunmadığı için müşteriden hiçbir ücret talep edilemez.

*Aras kargo, Trendyol ürünlerinin iade sürecinde müşteriden ücret  alma hakkına sahip bulunmamaktadır. Müşteriden ücret alınması halinde ise geri ödeme talep edilebilir.

Trendyol iade nasıl yapılır

Trendyol iade nasıl yapılır sorusuna yanıt arayan kullanıcıların belirli adımları takip etmesi gerekmektedir. İlk olarak Trendyol hesabına giriş işlemi yapılmalıdır. Hesabım bölümünden siparişlerim sekmesine gidilerek satın alınan ürün seçilmelidir. Ürün iadesi butonu seçilmelidir. Ürün iadesinin nedeni ve nasıl iade edileceğiyle ilgili bilgiler doldurulmalıdır. Trendyol tarafından iade kodu gönderilecektir.

İade edilecek ürün faturası ile birlikte paketlenmelidir. Kargo firmasında Trendyol adresine ek olarak iade kodu belirtilmelidir. 7 iş günü içerisinde iade edilecek ürün kargoya teslim edilmelidir.

Aras Kargo iade ne zaman?

Kargonuz istenilen adrese teslim edilirken alıcının kargoyu almaması sonucu aynı işlemlerden geçerek kargoyu teslim ettiğiniz şubeye geldiğinde gerş alabilirsiniz. Bu işlem yaklaşık 3 gün sürmektedir.

Aras Kargo Trendyol iade nasıl yapılır?

Trendyol uygumasını açıp aşağıdaki adımları takip edin.
– Uygulamada “Hesabım/Siparişlerim” bölümüne gidiniz.
– “Sipariş Detay” bölümüne gidiniz.
– “Kolay İade” bölümüne gidiniz.
– İade sebeplerinizi yazarak talebinizi oluşturun ve işleminiz tamamlansın.

Aras Kargo Takip No

Aras Kargo Kaça Kadar Dağıtım Yapıyor

Aras Kargo Kaçta Kapanıyor

Şimdi, Kargo Sorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı