Kargoya Verilen Ürün Kaç Günde Gelir?

Kargoya verildi ve kargo teslim edildi aşamaları nelerdir. Kargoya verilen kargo ne zaman gelir veya teslim edilir işte detayları.

Kargoya Verilen Ürün Kaç Günde Gelir?

Normal şartlarda kargolar, 24 ile 48 saat içinde ürünlerin teslimini yapmak üzere hareket ederler. Ancak hava koşulları, yoğunluk veya diğer dış etmenler, kargo işleyişlerinde aksamalara, teslim sürelerinde uzamalara neden olabilir. Son dönemde internetten yapılan alışverişlerin artması, kargoların mevcut kapasitelerini aşarak, teslimlerde sürelerin uzamasına neden olmuştur. Birçok kullanıcı kargoya verilen ürün kaç günde gelir, neden hala kargom ulaşmadı, kargo ne zaman teslim eder şeklinde soruları sormaktadır. Kargo firmalarının revize olması, personel sayısını arttırması ve araç sayılarını arttırması, sorunların kısmen çözülmesini sağlayabilir.

Ürünler Kargoya Verildikten Sonra Ne Olur?

Alınan ürünler, mesai saati içinde ise anında uygun şekilde paketlenerek, kargoya teslim edilir. kargoya verilen ürünler öncelikle ana dağıtım merkezinde toplanır. Burada ülkenin hangi noktasına gidecekse, o bölgeye ait aktarma noktalarına gönderilmek üzere ayrıştırılır. Ülkemizde farklı bölgelerde aktarma noktaları vardır. Mesela İstanbul’dan Kırıkkale’ye gidecek bir kargo, İstanbul’dan öncelikle Ankara bölge aktarmaya, oradan da Kırıkkale aktarmaya geçer.

Her kargo firması farklı aktarma noktaları belirleyebileceği gibi aynı bölgelerde de aktarma noktaları oluşturabilirler. Kargonun gideceği kilometreye göre teslim süresi genelde kargo firmasında oluşur. Ancak yoğunluk olması, hava şartları gibi etmenler bu teslim sürelerinin değişmesine neden olabilmektedir. Kargoya verilen bir ürün her şeyin normal olması durumunda 1 – 3 gün içinde teslim edilir.

Kargoya Verilen Ürün Neden Geç Gelir?

Kargoya Verilen Ürün Neden Geç Gelir?

Tüm sektörlerde olduğu gibi taşımacılık ve kargo sektörlerinde de aksaklıklar, yoğunluklar yaşanabilmektedir. Özellikle pandemi sürecinde dünyada ve ülkemizde, insanların ihtiyaçlarını dijital ortamdan sağlaması ve bunların teslimlerinde kargo şirketlerinin kullanılması artmıştır. Kapasitelerinin %100 fazla artması, birçok kargo firmasında sorunların yaşanmasına neden olmuştur. Bu durumda da kargoya verilen ürün teslimi uzamış, gecikmeler ve karışıklıklar oluşmuştur.

Alt yapı olarak henüz böyle bir duruma hazır olmayan kargo firmaları, ürünlerin yaygın ve hızlı teslimi konusunda sorunlar yaşamıştır. Ancak kısa süreli ya da geçici önlemler devreye alınarak, sorunların yaşanma sıklığı ve sayısı sistematik bir şekilde azaltılmıştır. Bundan sonraki aşamada, kargoların ürünleri daha makul zamanlarda teslim ettiği görülmüştür.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]