Kargoya Hazır Ne Demek?

Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra, artık satıcı firmanın iş akışı başlar. Bu aşamada, ürünlerin sevkiyata uygun şekilde paketlenmesi, adres bilgilerinin doğru şekilde yazılması/yazdırılması gelecektir.

Kargoya Hazır Ne Demek?

Sipariş esnasında belirtilen bilgiler, oluşturulan sipariş koduna göre yazdırılarak, ürün paketine iliştirilir. Bu aşamada alıcılar siparişlerini takip ettikleri için; kargoya hazır ne demek, ürünüm kargoya verilmedi mi ya da ne zaman verilecek sorularını sorarlar. Ürünün hazır olması, artık kargonun istendiği şekilde düzenlendiğini, sevk için kargo aracının beklendiği anlamına gelir. Muhtemelen ilk gelen kargo aracına ürünler verilecektir.

Ürünlerin Kargoya Teslim Öncesi Ne Yapılmalı?

Satılan ürünlerin sevkinden önceki tüm süreç, satıcı firmanın denetimindedir. Ürünlerin eksiksiz olarak derlenmesi, kontrollerin oluşturulması, kırılacak ya da zarar görebilecek ürünlerin sağlıklı şekilde sarılması aşaması başlar. Paket üzerine gerekli notların (kırılır- dik tutunuz v.s.) yazılması, adresin okunaklı ve anlaşılır olması gibi istenilen unsurlar tamamlanır. Artık ürünler kargoya hazır ve kargo aracının gelmesi beklenmektedir. Ürünlerin hazır olmasından sonra, gelen kargo aracına, ilgili sipariş numarasına istinaden bir kargo takip numarası oluşturulur. Bu sistem tarafından otomatik oluşturulmaktadır. İlgili kod alıcıya da iletilerek, kargosunun durumunu kontrol etmesi sağlanır.

Ürünler Kargoya Teslim Edildikten Sonra Ne Olur?

Sanal alışverişlerde işlem yapan, konu ile muhatap olan üç unsur var. Alıcı, satıcı ve nakliyeci. Bu nedenle bu üçlünün sorun yaşamaması, ürünlerin alıcıya hızlı ve doğru şekilde ulaşabilmesi için herkesin üzerine düşen görevi doğru bir şekilde yapması gerekmektedir.

  • Alıcı adres bilgilerini eksiksiz ve doğru yazmalı.
  • Satıcı ürünleri doğru şekilde hazırlamalı ve paketlemelidir.
  • Kargo firması, ürünleri doğru şekilde, zamanında teslim etmelidir.

Bu aşamada alıcıların aklına kargoya teslim edildikten sonra sorun yaşanırsa nasıl bir işlem yapmam gerekir, konusu gelir. Öncelikle ürünlerin hasar alıp almadığı, kargo teslimi esnasında incelenmeli, sağlam ve hatasız olan ürünler teslim alınmalıdır. Kusurlu, kırılmış ya da hasar olmuş ürünler için tutanak tutulmalı, kamera ya da fotoğraf ile kayıt altına alınarak, teslim alınmamalıdır.Şimdi, Kargo Sorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı