PTT Yurtdışı Kargo Takip

PTT Yurtdışı Kargo Takip nasıl yapılır ve PTT Yurtdışı Kargo hakkında detaylı bilgiler. PTT Yurtdışı Kargom nerede kolay sorgulama.

PTT Yurtdışı Kargo Takip

PTT Yurtdışı Kargo Nedir?

Dünya Posta İdareleri arasında ilk on şirket içerisinde yerini alan PTT kargo, hızlı, güvenli ve tam zamanında hizmet sunmayı kendine düstur edinmiş ve Türkiye’nin en köklü, misyonlu kurumlarının arasında kendine yer edinmiştir. Türkiye’nin önde gelen bu kurumu, günümüz teknolojisine hızla ayak uydurmayı başarmıştır.

Yurt dışı gönderileri için de en çok tercih edilen ve güvenilirliğini ispat etmiş olan PTT yurtdışı kargo, bireysel, kurumsal ve resmi evraklarda oldukça hızlı ve ekonomik olmasından ötürü tercih edilebilirliğini arttırmıştır. Türkiye’nin kargo taşıma ve dağıtım hizmetlerinde getirmiş olduğu yenilikler ile kargo gönderilerinizi adım adım takip edebiliyor ve anında bilgiye doğrudan ulaşabiliyorsunuz.

PTT Yurtdışı Kargo Takibi

PTT Yurtdışı Kargo Takibi

Öncelikle PTT yurtdışı kargo takibi için yapmanız gerekenler oldukça basittir. PTT’nin internet sitesi ya da turkiye.gov.tr adresinden gönderinizin durumunu hemen öğrenebilirsiniz. PTT’nin kendi sitesinden, gönderi takip bölümüne tıklayıp, PTT yurtdışı kargo takip sayfasını açmalısınız.Buradan sonra yapmanız gereken tek şey bilgileri eksiksiz doldurmak olacaktır.

Sizden istenen bilgiler ise, kargo takip numarası veya barkod numarasıdır. Buradan sonra yapmanız gereken tek işlem sorgula butonuna tıklamak olacaktır. Eğer bu numara size kargo teslim etme aşamasında verilmediyse, PTT yurtdışı kargo takibi yapmanız mümkün değildir. Eğer PTT’nin sayfasından bunu yapmak istemezseniz, turkiye.gov.tr’den şifrenizi bilmeseniz dahi kargo takip numaranızla güvenlik kodu girerek gönderinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

PTT kargo müşteri hizmetleri, siz kargonuzun durumunu anında öğrenebilesiniz diye 7 gün 24 saat durmaksızın çalışıyor. Sadece ad soyadı bilgisi ile kargonuzun mevcut durumunu hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için 444 17 88 numaralı PTT müşteri ilişkileri telefon hattını aramanız yeterli olacaktır.  Sıra beklemeden hemen erişim sağlayabiliyorsunuz.

Yeniliklerin ve dijital çağın tam ortasında olan PTT kargo müşteri hizmetleri engelli hattıyla da her anlamda ihtiyaçları karşılayabilmek adına sürekli çalışmaktadır. Şubeye gitmenize gerek kalmadan, hızlı ve kolay bir şekilde gönderinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Üstelik bu numaradan kayıtlı posta gönderi takiplerine yönelik sorgulamalar yapabildiğiniz gibi gönderi teslimat süresi sorgulama işlemlerinizi de kolayca yapabileceksiniz.

Kargom nerede sorgulamak için; PTT Kargo takip kategorisini ziyaret edebilirsiniz.Şimdi, Kargo Sorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı