Kargoya Yanlış İsim Vermek Nasıl Sonuçlar Doğurur?

Kargoya yanlış isim verirsek ne olur? Kargoya verilen yanlış isim sorun yaratır mı işte sorularınızın cevapları bu başlıkta.

Kargoya Yanlış İsim Vermek Nasıl Sonuçlar Doğurur?

Kargolar, taşıma işlemlerinde alıcı ve satıcı bilgilerini doğru almak isterler. Ürün iadesi ya da teslimde sorun yaşanmaması, hızlı bir şekilde teslimatın yapılabilmesi için alıcı bilgileri özellikle önemlidir. Bu nedenle kargoya yanlış isim vermek gönderinin ulaşması, iadesi gibi durumlarda sorunların çıkmasına neden olmaktadır. Son yapılan düzenlemeler ile kargolar göndericiden TC numarası ve telefon gibi bilgileri alarak, alıcının bilgilerinde sorun çıkması durumunda, düzeltme konusunda geri bildirim isteyebilirler. Gönderilen ürünler, teslim edilene kadar tüm sorumluluk ve sahiplik, gönderene aittir.

Kargo Alıcı Bilgilerinde Hata Olması Ne Yapılmalı?

Kargo gönderilerinde önemli olan konu; gönderinin en kısa sürede, alıcıya teslim edilmesidir. Bunun gerçekleşebilmesi için bilgilerin doğru, anlaşılır ve net olması gerekmektedir. Kargoya alıcı isminin yanlış yazılması durumunda, sorunun hızlı çözümü için öncelikle göndericiye ulaşılır. Telefon ile ulaşılan göndericiden doğru bilgilerin alınması hedeflenir. Eğer göndericiye ulaşılamıyor ya da alıcıyı da kimse tanımıyorsa, gönderiler, gönderici şubeye iade edilir. Kargo teslimatı yapılmaz. Burada bir süre bekletilen kargo daha sonra merkeze, unutulan ya da hatalı kargolar alanına yollanacaktır. Bu alanda bir süre durduktan sonra, imha aşamasına geçilir.

Kargo Alıcı Bilgilerinin Düzeltilmesi

Kargo Alıcı Bilgilerinin Düzeltilmesi

Kargoya verilen gönderlerin hatalı, eksik ya da farklı bir şekilde anlaşılmaz olması durumunda, gönderen kişinin vereceği bilgiler esas alınır. Bir gönderi teslim edilene kadar, göndericiye aittir. Bu nedenle ulaştırılamayan gönderiler, ürünleri gönderen kişiye süre sonunda iade edilir. Gönderi işlemleri sırasında, bilinçli ya da bilinçsiz olarak kargoya yanlış bilgi vermek doğru bir eylem değildir. Bilinçsiz yapılan bilgilendirmelerde, kargo teslim bilgilerini düzelttirme, alıcı bilgilerini değiştirme hakkı göndericiye aittir ve bunu şubesi ile görüşerek gerçekleştirebilir. Hatalı olan bilgilerin ya da yanlışlık yapılan gönderiler, süresi içinde, gönderici şube tarafından düzeltilebilir. Bu süreçte ürün geri gelir ise, göndericiden ikinci bir gönderi ücreti talep etme hakkı şubede saklıdır.Şimdi, Kargo Sorgula

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı