Kargoya Verildi Ne Demek?

Sistem üzerinde alışveriş sonrası, kullanıcıların en sık sorduğu soruların başında ürünler ya da siparişim kargoya verildi mi sorusu gelir. Ürünlerin stok durumları, sipariş esnasında görülmektedir.

Kargoya Verildi Ne Demek?

Bir siparişi verdiğiniz zaman, stokta olan ve sevk için hazır olan ürünler sepetinize eklenir. Bu şekilde işleme alınan siparişler, mesai saatinde ise aynı gün kargoya verilecektir. Mesai saati ve hafta sonu oluşturulan siparişler, ilk iş günü ve saatlerinde kargoya teslim edilmek üzere hazırlanır. Bu şekilde sorunsuz olarak, ürün sevkiyatı gerçekleşmiş olacaktır. Yapılan işlemler, otomatik yazılım tarafından takip edildiğinden, her aşama kontrol altındadır.

Sipariş Sonrası Ürünler Ne Zaman Kargoya Verilir?

Sipariş anından itibaren oluşturulan kod, sizin ürünlerinizin durumunu takip etmeniz adına hazırlanır. Bu kod, sistem tarafından aktif şekilde denetlenerek, atlama olmaması adına kontrol mühendisleri tarafından denetlenir. Aynı şekilde sipariş kargoya verildiğinde de, kargo takibi numaranız otomatikman sisteme eklenir. Bu sayede, anlık olarak siparişinizin durumunu kontrol edebilir, aktif siparişlerinizin kargo konumlarını bile görebilirsiniz. Kullanıcı ve satıcı bu sistem sayesinde, otomatik kontrol sistemini birlikte kullanmaktadır. Aktif olan siparişler kapanana kadar, kod görevine devam edecek, durum bilgisi alınmasını sağlayacaktır.

Ürünler Kargoya Verildikten Sonra Ne Zaman Elime Ulaşır?

Mesai saati ve kargo saatleri içinde verilen siparişler, aynı gün kargo işlemine sevk edilecektir. Mesai saati dışı ya da hafta sonunda verilen siparişler ise genellikle ilk iş gününün, ilk saatlerinde kargo sevk alanına alınırlar. Yapılan kontroller sonucunda kargolama işlemi biter. Genellikle bu aşamadan sonra kullanıcılar kargom ne zaman gelir sorusunu sıkça sormaktadır. Firmadan kargoya teslim edilen ürünler, karonun yoğunluk durumuna göre 1 – 5 iş günü içinde alıcıya ulaştırılmaktadır. Alıcının adreste bulunmadığı durumlarda, ürünler kargo şubesinde 7 gün bekletilerek, firmaya iade edilir. Bu durumda sipariş iptal olur. Hızlı bir kargo teslimatı sağlayabilmek adına kargo takibinizi düzenli yapmanız ve adresinizde bulunmanız önemlidir.

[Toplam: 14   Ortalama: 4.8/5]

BİZE YAZIN

Kargo şikayet ve isteklerinizi aşağıdaki cevap yaz bölümüne yazabilirsiniz.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinize bayılırım, lütfen yorum yapın.x
()
x