Kargoya Verildi Ne Demek – Kargo Aşamaları

Sistem üzerinde alışveriş sonrası, kullanıcıların en sık sorduğu soruların başında ürünler ya da siparişim kargoya verildi mi sorusu gelir. Ürünlerin stok durumları, sipariş esnasında görülmektedir.

Kargoya Verildi Ne Demek

Bir siparişi verdiğiniz zaman, stokta olan ve sevk için hazır olan ürünler sepetinize eklenir. Bu şekilde işleme alınan siparişler, mesai saatinde ise aynı gün kargoya verilecektir. Mesai saati ve hafta sonu oluşturulan siparişler, ilk iş günü ve saatlerinde kargoya teslim edilmek üzere hazırlanır. Bu şekilde sorunsuz olarak, ürün sevkiyatı gerçekleşmiş olacaktır. Yapılan işlemler, otomatik yazılım tarafından takip edildiğinden, her aşama kontrol altındadır.

Siparişiniz Kargoya Verildi Ne Demek

Sipariş anından itibaren oluşturulan kod, sizin ürünlerinizin durumunu takip etmeniz adına hazırlanır. Bu kod, sistem tarafından aktif şekilde denetlenerek, atlama olmaması adına kontrol mühendisleri tarafından denetlenir. Aynı şekilde sipariş kargoya verildiğinde de, kargo takibi numaranız otomatikman sisteme eklenir. Bu sayede, anlık olarak siparişinizin durumunu kontrol edebilir, aktif siparişlerinizin kargo konumlarını bile görebilirsiniz. Kullanıcı ve satıcı bu sistem sayesinde, otomatik kontrol sistemini birlikte kullanmaktadır. Aktif olan siparişler kapanana kadar, kod görevine devam edecek, durum bilgisi alınmasını sağlayacaktır.

Kargo Aşamaları

Kargonuz hangi aşamalardan geçmektedir, bilmek ister misiniz? Ürününüzü sipariş edip ödemesini yaptıktan sonra hangi işlemlerden geçmektedir?

  • Kargonuz gideceği şehrin aracına ayrı bir şekilde yerleştirilir.
  • Gidecek olduğu şehirdeki şubeye indirilmeden önce kontrolleri yapılır.
  • Son işlem olarak size teslim edilmeden önce bulunduğunuz mahallenin kuryesine zimmetlenerek yola çıkartılır.
Kargo Aşamaları

Kargonuz Hazırlanıyor Ne Demek

Mesai saati ve kargo saatleri içinde verilen siparişler, aynı gün kargo işlemine sevk edilecektir. Mesai saati dışı ya da hafta sonunda verilen siparişler ise genellikle ilk iş gününün, ilk saatlerinde kargo sevk alanına alınırlar. Yapılan kontroller sonucunda kargolama işlemi biter. Genellikle bu aşamadan sonra kullanıcılar “kargonuz hazırlanıyor ne demek?” sorusunu sıkça sormaktadır. Firmadan kargoya teslim edilen ürünler, karonun yoğunluk durumuna göre 1 – 5 iş günü içinde alıcıya ulaştırılmaktadır. Alıcının adreste bulunmadığı durumlarda, ürünler kargo şubesinde 7 gün bekletilerek, firmaya iade edilir. Bu durumda sipariş iptal olur. Hızlı bir kargo teslimatı sağlayabilmek adına kargo takibinizi düzenli yapmanız ve adresinizde bulunmanız önemlidir.

1 Günde kargo gelir mi?

1 Günde kargonuzu teslim etmek veyahut teslim etmek mümkündür. Yapmanız gerek normal kargo ücretinden biraz daha fazla fark vermek ve öğle öncesi saat 10.00’a kadar şubede bulunmanız.

En hızlı kargo kaç günde gelir?

Kargonuzu kargo şirketine teslim etmeden önce hızlı kargo ile teslim ederseniz aynı gün içerisinde kargonuz teslim edilmektedir. Kargonuzu normal kargo şartlarında kargo şirketine teslim ederseniz 4 ile 5 gün arası bu süre zarfında size teslim edilecektir.

Kargoya Verilen Ürün Kaç Günde

Kargoya Adres Nasıl YazılırŞimdi, Kargo Sorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı