Gratis Kargo Takip

Gratis Kargo Takip nasıl yapılır ve Gratis PTT Kargo hakkında detaylı bilgiler. Gratis Sipariş Numarası nasıl öğrenilir işte detayları.

Gratis Kargo Takip

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olan Gratis, güncel ve indirimli fiyatları ile müşterilerini cezbetmektedir. Kozmetik ve kişisel bakım denilince ilk akla gelen Gratis’den online olarak alış veriş yaptınız ve kargonuzun takibini yapmak istiyorsunuz.

Web sitesinden yaptığınız alışveriş onayından hemen sonra, en geç 5 iş günü içinde ürünleriniz kargoya teslim edilecektir. Fakat yine de kampanya dönemlerinde bu süre yoğunluğa bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Gratis Kargo takip için bilmeniz gereken tek şey, sipariş takip numaranızdır. Eğer sipariş numaranızı bilmiyorsanız ya da unuttuysanız Gratis sayfası üzerinden, siparişlerim sekmesinden dilediğiniz an kolayca takip numaranızı öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo Takip ve Kargom Nerede?

PTT Yurtdışı Kargo Takip
PTT Yurtdışı Kargo Takip

Gratis PTT Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Gratis genel olarak PTT kargo üzerinden dağıtımını gerçekleştirmektedir. Kargonun yoğunluğuna göre teslimat süreniz değişkenlik gösterebilmektedir.  Gratis PTT kargo takip sistemi için PTT’nin kendi web sitesi üzerinden takip numaranızı ilgili alana girerek, siparişinizin nerede olduğunu ve durumunu zahmetsiz bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

Normal şartlar da İstanbul içi siparişler, kargoya verildikten sonra 48 saat içerisinde teslim olurken,  İstanbul dışı siparişler de ise kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre, değişkenlik göstermektedir. Ama yine de aksi bir durum yaşanmadığı takdirde 2 ya da 3 iş günü içerisinde teslimat varış yerine ulaştırılır. Bu durumun rutin işleyişi olarak karşımıza çıkarken, ekstra durumlar söz konusu olabilir. Gratis gönderilerinizi https://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresinden, gönderi numarasını girerek takip etmeniz de mümkündür.

Gratis Sipariş Numarası ile Takip

Gratis Sipariş Numarası ile Takip

Oluşturmuş olduğunuz siparişinizi, güncel web adresleri üzerinden giriş sağlayarak, hesabım sayfasındaki siparişlerim bölümünden görüntüleyebilirsiniz. Aynı alanda, ürünlerinizin durumunu sipariş statülerinden takip edebilirsiniz. Eğer siparişiniz adrese teslim ise, siparişiniz başarılı şekilde oluşturulduğu zaman otomatik olarak sipariş alındı statüsüne geçecektir.

Siparişinizin toplamasının başlaması ile sipariş hazırlanıyor aşamasına geçecektir. Bu aşamadaki iptal taleplerinizi Müşteri Hizmetleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Siparişinizin kargo şirketine teslimatı ile birlikte sipariş sekmesinde, sipariş yolda olarak değişecektir. Bu alanda siparişinizin kargo durumunu, siparişin içine giriş yapara; Gratis sipariş numarası ile takip alanını kullanarak öğrenebilirsiniz. Siparişiniz kargo şirketi tarafından teslim edildikten sonra, siparişinizin statüsü sipariş teslim edildi olarak değişecektir.Şimdi, Kargo Sorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı