En uygun kargo hangisi 2022

En uygun kargo hangisi detaylı bilgilendiriyoruz. 2022 En ucuz kargo hangisi ve ucuz kargo gönderme işte detayları.

En uygun kargo hangisi

En uygun kargo hangisi sorusunun yanıtı kargonun ölçüsü, ağırlığı ve gönderilecek adresin mesafesi ile doğru orantılıdır. Kargonun bir koli mi yoksa iki koli mi olacağından, gönderi teslimatının şubeden alınmasına kadar farklı faktörler bulunmaktadır.

Ayrıca, kargonun teslim edildiği saat bile ücretlenme noktasında belirleyici olabilir. 12:00 ile 15:30 arasındaki saat diliminde kargo şirketlerinin iş yoğunluğu daha az olacaktır. Bu saatlerde fiyat indirimleri uygulanmaktadır. Özel firmalar arasındaki rekabetten yararlanabileceğiniz kampanyaları da takip etmeniz faydalı olacaktır.

Kargo Ücreti Hesaplama 2021 Kargo Fiyatları

2022 En ucuz kargo hangisi

2022 En ucuz kargo hangisi sorusunun yanıtı PTT kargodur. PTT yarı özel bir kurum olduğu için diğer firmalara göre daha makul fiyatlar sunmaktadır. Ayrıca, dağıtım ağı en geniş kapsamlı kargo şirketidir.

  • Özel kargo şirketleri arasında en ucuzu Yurtiçi kargo olarak gösterilebilir. Yurtiçi kargo fiyatlarını hesaplamak için https://www.yurticikargo.com/tr/online-servisler/fiyat-hesapla adresi ziyaret edilebilir.
  • Mng kargo evrak ve dosya tesliminde 11 TL ücret talep etmektedir. 1-2 kg arasındaki koliler içinde şehir içinde 19 TL, 600 km çapındaki uzaklık için 28 TL ücret almaktadır.
  • Sürat kargo 0-1 kg arası kargo ücreti 8.95 TL’dir. Lakin, 8.95 TL ücret sadece 200 km mesafeli adresler için geçerlidir.
  • Yurtiçi kargo en uygun seçenekleri sunan özel firma olarak 0-1 kg ağırlığındaki kargo için 9.90 TL ücret almaktadır. 1-2 kg aralığındaki kargolar için istenen ücret 14.41 TL olarak belirlendi.
2021 En ucuz kargo hangisi

 PTT den ucuz kargo gönderme

 PTT den ucuz kargo gönderme için belirli adımların takip edilmesi gerekebilir. Ülkemizde en uygun kargo teslimatı yapan firma PTT kargodur. Müşteri yoğunluğunun az olduğu saat dilimleri içerisinde işlem gerçekleştirilebilir. Düzenli olarak aynı kargo firmasının kullanılması halinde de sadakat kart almaya hak kazanabilirsiniz. Sadakat kart sayesinde yüzde 20’ye varan indirim seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Kargonun adrese teslim edilmesi yerine şubeden alınması halinde de ücret düşüşü yaşanacaktır. Koli ile ürün gönderilecekse, koliyi kargo şirketinden almak yerine kendiniz ayarlayabilirsiniz. Koli ücretleri en az 15 TL’ye tekabül etmektedir.

Yurtdışına en ucuz kargo hangisi

Yurtdışına en ucuz kargo hangisi sorusunun yanıtı da PTT kargo olacaktır. PTT kargo ücretleri özel sektördeki diğer firmalara göre daha uygun olacaktır. Ayrıca, UPS kargo ve Fedex kullanımı da yurtdışı kargo teslimatlarında güvenilirlik sunmaktadır. Yurtdışı kargolarında adrese teslim yerine şubeden alım yönteminin kullanılması tavsiye edilmektedir.

2022 Kargo ücretleri

2022 Kargo ücretleri geçtiğimiz yıllara oranla bir miktar zamlanmıştır. Lakin, pandemi sürecinde kargo teslimatlarının artması nedeniyle önemli bir zam yapılmamıştır. Özellikle PTT kargo, yurtiçi kargo ve aras kargonun aynı fiyatlar üzerinden teslimat yaptığı görülüyor. Kargo ücretleri mesafeye bağlı olarak artış gösteriyor. En uygun kargo teslimatı 9.90 TL ile PTT tarafından gerçekleştiriliyor.

MNG Kargo Fiyatları (Yurtiçi ve Yurtdışı) 2022Şimdi, Kargo Sorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı